Telefon Dinleme

Home » Uncategorized » Sony Experia

Sony Experia

Categories

Advertisements

Sony Xperia Z, çağdaş bir akıllı telefonun desteklemesi gereken tüm çevrimiçi standartları destekliyor. Telefon hızlı internet bağlantısı için, (her ne kadar ülkemiz kullanıcılarını henüz ilgilendirmese de) LTE, HSPA+ ve WLAN bağlantı seçenekleri sunuyor. Sistemle yüklü olarak gelen Chrome tarayıcının performansından çok memnun kaldığımızı da söyleyebiliriz.

Pil ömrü, Xperia serisi akıllı telefonların zayıf noktası olagelmiştir hep… Bu durum ne yazık ki Xperia Z’de de, çok yoğun bir biçimde olmasa da devam ediyor. Telefonun pili tam doluyken 11 saat üzeri konuşma süresi (GSM) sunuyor. Ama çevrimiçi bağlantı süresi öyle rekor kıracak düzeyde değil. Son derece parlak ve iri olan ekran haliyle oldukça fazla enerji tüketiyor: 2.330 mAh gücündeki pil, tam parlaklık düzeyinde 5 saat 7 dakika çalışma süresi sunabiliyor.

Detaylı ve kullanımı kolay güç ayarlarıyla otomatik parlaklık ayarlarını değiştirerek kullanım süresini uzatabilirsiniz. Sonuçta Xperia Z’yi, normal gündelik kullanım sonunda dahi akşam olduğunda en yakın istasyona çekmek gerekiyor. Pilin tam olarak dolması için en az üç saat fişe takılı kalması gerekiyor.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: